Încă o competiție, încă un succes pentru sportivii de la AQUILA

Cupa Yorga Litoral 2017 la Ju-Jitsu, competiție din calendarul sportiv național al Federației Române de Arte-Marțiale desfășurată pe 29 iulie la Sala de Sport din localitatea 23 August, județul Constanța, a adus noi medalii pentru sportivii de la C.S. Aquila Giurgiu: 21 medalii de aur, 11 – de argint și șapte – de bronz.

La această primă ediție au participat peste 150 de sportivi de la 10 de cluburi din țară și au avut loc peste 250 de meciuri, la toate categoriile de vârstă și greutate.

Iată rezultatele obținute de C.S. AQUILA GIURGIU:

I) MEDALII DE AUR = 21

1. TATAOANA MARIUS – Fighting, -69kg, Tineret

2. TATAOANA MARIUS – Ne-Waza, +65kg, Tineret

3.RADU  ANDREI – Fighting, +66kg, Juniori II

4.RADU  ANDREI – Ne-Waza, +66kg , Juniori II

5.PEICULEASA CLAUDIU – Fighting, -60kg, Juniori I

6.STOICA FLORIN – Ne-Waza, -60kg, Juniori II

7.STOICA FLORIN – Fighting, -60kg, Juniori II

8.DIDE ANDREI – Fighting, -50kg, Juniori II

9.DIDE ANDREI – Ne-Waza, -50kg ,Juniori II

10.VACARU PAUL – Fighting, -55kg , Juniori II

11.VACARU PAUL – Ne-Waza, -55kg , Juniori II

12.CRETU MARIUS – Fighting, -35kg , Juniori II

13.TICULESCU ANDREEA -Fighting, -35kg ,Juniori II

14.TICULESCU ANDREEA  – Ne-Waza,-35kg ,Juniori II

15.BREZAE DAVID – Fighting, -32kg ,  Juniori II

16.SPOIALA IANIS – Fighting, -30kg  ,Juniori II

17.NECULCEA DRAGOS – Fighting, -25kg ,Juniori III

18.NECULCEA DRAGOS – Ne-Waza, -25kg ,Juniori III

19.DAVID PETRU – Fighting, -20kg , Juniori III

20.DUMITRACHIOAIA  OCTAVIAN – 20KG, Copii

21.CLUBUL SPORTIV AQUILA , Fighting + Ne-Waza

II) MEDALII DE ARGINT = 11

1. TATAOANA DAVID – Fighting, -69kg, Tineret

2.TATAOANA DAVID – Fighting, +55kg, Juniori I

3. PEICULEASA CLAUDIU- Ne-Waza, -60kg, Juniori I

4.TUINEA RAZVAN – Fighting, -60kg, Juniori I

5.TIGANILA CRISTIAN -Fighting,   – 66 , Juniori II

6.TIGANILA CRISTIAN  – Ne-Waza,   +66 , Juniori I

7.FRANCU SEBASTIAN – Fighting,  -55kg, Juniori II

8.BIRLAN ANDREI – Ne – Waza, -55kg, Juniori II

9.RISTEA TEODORA -Fighting, -44kg, Juniori II

10.RADUCA ALEX – Fighting, -30kg, Juniori II

11.TEPELUS ANDRA – Fighting, -25kg, Juniori II

III) MEDALII DE BRONZ = 7

1.TUINEA RAZVAN – Ne-Waza, -60kg, Juniori I

 2.BIRLAN ANDREI – Fighting, -55kg, Juniori II

3.FRANCU SEBASTIAN   – Ne-Waza, -55kg, Juniori II

4.RISTEA TEODORA – Ne-Waza, -45kg, Juniori II

5.CRETU MARIUS – Ne-Waza, -35kg, Juniori II

6.SPOIALA IANIS – Ne-Waza, -30kg, Juniori II

7.BREZAE DAVID – Ne-Waza, -32kg, Juniori II

TOTAL MEDALII= 39

Comentarii